podróż

Hotel nie tylko dla turystów

Wrocław to jedno z najciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku. Dynamicznie rozwijająca się metropolia zachęca turystów, ale też biznesmenów. Hoteli w mieście nie brakuje, wobec czego dobrze będzie mieć pojęcie, czym się zasugerują podróżni w czasie selekcji. To istotne zarówno dla właścicieli hoteli, ale też dla przyjeżdżających.

Kierowca autokaru – jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać uprawnienia?

Prowadzący autokarów ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych osób i muszą posiadać stosowne uprawnienia czy też znajomość przepisów ruchu drogowego. Jednym z podstawowych aspektów przyszykowania prowadzącego autobusu do wykonywania zawodu jest przejście niezbędnych testów i certyfikatów.

Czym może zaskoczyć Cię Sylwester za granicą?

Zdaje się, iż do końca roku nadal daleko, jednak czas upływa tak błyskawicznie, iż ani się zorientujemy jak przeleci. Dobrze jest przemyśleć zawczasu, jak odbędziemy ostatnią noc roku. Poza kresem roku może to okazać się świetna sposobność do zobaczenia ciekawego miejsca oraz doświadczenia odmiennej kultury. Sylwester w ciepłych krajach to okazja, aby w środku zimy zażyć trochę słońca oraz odbyć wyjazd życia. Dokąd warto podążyć?

Urlop z dziećmi - gdzie jechać?

Pragniesz odpocząć i sprawić swym dzieciom trochę radości? Mamy na to idealne rozwiązanie! Nie da się ukryć, że czynne organizowanie czasu jest najciekawszym sposobem na zaaranżowanie dni urlopowych, zwłaszcza w kwestii dzieci. Urlop w otoczeniu pociech, bez wątpienia powinien zatem koncentrować się na rodzinnych atrakcjach. Świetnym pomysłem może być wyjazd w góry bądź nad jezioro – kontakt z matką naturą jest bowiem niezastąpiony. Jesteśmy pewni, że każdy członek waszej rodziny odnajdzie we wspomnianych okolicznościach coś dla siebie – zarówno w kwestii wypoczynku, jak i aktywnych atrakcji.

Rodzinna podróż szlakiem piłki nożnej

Nadciągają wakacyjne miesiące. Termin urlopów i podróży familijnych. Nie każdy jednak jest fascynatem poznawać artefakty przyszłości czy leżakować w kurorcie. Szczególnie kapryśne są młodzi. W wielu przypadkach nie chcą opuszczać przyjaciół albo wybierają odbyć na zgromadzenie sportowe. Jakim sposobem przekonać zaciekłego kibica do wycieczki z familią? W jaki sposób wykorzystać pobyt, aby z chęcią spędzać czas z rodziną? Jest na to dobry rozwiązanie.

Podróż w czasie obostrzeń – pomóż dziecku wyjść do ludzi

Zbliżają się ferie. Termin kiedy możemy zabrać pociechę z wielkiego Wrocławia w ciekawą okolicę, aby odpoczęło od zadań edukacyjnych a także miasta, a także dostrzegło oryginalne okolice i społeczności. Wybierając się na taką eskapadę trzeba niewątpliwie zatroszczyć się o niezawodnie działający samochód, przemyśleć co należy zabrać ze sobą, ale także upewnić się, że nasza latorośl w każdym calu skorzysta z uroków takiego wyjazdu.

Popkultura - inspiracje na wycieczkę

Normalne wczasy dla wielu turystów wydają się już za bardzo nudne. W końcu prawie każdy jest w stanie wybrać się dokądkolwiek i robić plażing. Podróżnicy poszukują więc nowatorskich pomysłów i wyjątkowych przygód. Dlatego firmy z branży podróżniczej coraz częściej proponują wycieczki tematyczne - na przykład podróż tropem wybranego literata albo bohatera komiksowego. I to będzie kapitalna opcja na wakacje.