Podróż w czasie obostrzeń – pomóż dziecku wyjść do ludzi

Nadchodzą ferie. Okres kiedy uda nam się zabrać latorośl z wielkiego Wrocławia w interesującą okolicę, by odetchnęło od obowiązków domowych oraz miasta, a także poznało nowe okolice oraz społeczności. Ogarniając taką eskapadę wypada oczywiście zatroszczyć się o niezawodnie działający samochód, zastanowić się co należy zabrać ze sobą, jakkolwiek również upewnić się, że nasza pociecha kompletnie skorzysta z walorów takiego wyjazdu.

W dzisiejszych czasach dzieci są zależne od komputerów. Ciągle wpatrzone w monitory komputerów często nie potrafią rozmawiać z innymi. Należałoby przed zabraniem dziecka w nowe miejsce zasięgnąć rady którą potrafi dać tylko psycholog. Wrocław pełen jest profesjonalistów, którzy pomogą przygotować latorośl na kontakt z nowym otoczeniem.

Pandemia przez dłuższy czas hamowała podróżowanie – ograniczenie przemieszczania się, odległość między ludźmi, zamknięcie mnóstwa miejsc zgromadzeń. Wszystko to wywoływało niewygodę psychiczną, co wyjątkowo dotknęło dzieci. Zważywszy na wiek często nie ogarniają z jakiego powodu nie mogły bawić się na podwórku, a teraz mają wyruszyć w nieznane sobie okolice. Jak o tym z dzieckiem konwersować? Sporo przydatnych informacji znajdziesz we wpisie: https://www.superego.com.pl/dziecko-boi-sie-obcych-nowych-miejsc/

Stosownym miejscem na poznanie odpowiedzi na to zapytanie oże być również poradnia psychiatryczna.

Wynikające z sytuacji zdalne nauczanie nie służy w kontaktach między rówieśnikami. Każdy w swoim kącie, bez możliwości przebywania z innymi dziećmi. Profesor polskiego czy plastyki to zaledwie głos. Taki stan prowadzi często do wyalienowania oraz wykształcenia nieufności do innych. I jakim sposobem tu zapoznać kogoś nowego? Więcej o rozwoju psychicznym dziecka w wieku szkolnym: https://www.superego.com.pl/rozwoj-psychiczny-dziecka-w-wieku-szkolnym-i-nastolatka/. Zrozumienie złożoności rozwoju nastolatków w wieku szkolnym może być pomocne przy rozmowie z dzieckiem.

Tak samo istotne jest, by dziecko, które przez dłuższy czas funkcjonowało w stałym miejscu, czuło się dobrze w trakcie samej jazdy. Przygotowanie samochodu jest proste, ale co z maluchem oraz jego strachem przed jazdą? W tak zmotoryzowanym mieście jak Wrocław psychiatrzy głowią się nad tym już od dawna, stąd bez wątpienia uda się znaleźć sposób na obawę każdego malucha.

Organizując trasę należy tak samo zatroszczyć się o sprawność pojazdu, jak i zaplecze psychiczne. Wygoda pewnej jazdy to jedno. Iście ważne jest nastawienie pozytywne dziecka na nowych ludzi i otoczenie, w taki sposób by wycieczka była miła, zaś po powrocie nie zniknęła zdobyta energia. Wskazane jest rozważyć to przed wyjściem z mieszkania i skorzystać ze wsparcia jakie zagwarantuje poradnia psychologiczna Wrocław.