Popkultura - inspiracje na wycieczkę

Standardowe wycieczki dla mnóstwa osób wydają się obecnie za bardzo banalne. Przecież prawie każdy jest w stanie pojechać na koniec świata i poleżeć na plaży. Początkujący podróżnicy szukają zatem odkrywczych propozycji i wyjątkowych doświadczeń. Z tej przyczyny firmy z branży podróżniczej coraz chętniej proponują urlopy z kluczem - na przykład wycieczka po śladach popularnego pisarza albo bohatera literackiego. I to może być świetna opcja na odpoczynek.

Ten ruch w sumie nie jest niczym odkrywczym - któż z nas nie marzył o wycieczce do Disneylandu? Teraz takich,  punktów istnieje znacznie więcej i nie muszą to być rozległe parki rozrywki. Czasem to nieduże, wyposażone z klimatem lokale. A czasami tylko pomniki.

Np. w Londynie znajdziemy mnóstwo miejsc, które są związane z uniwersum Harry’ego Pottera. Bywają to puby i urocze sklepy, istnieje również słynny Peron 9 i 3/4. Lecz nie ma potrzeby jeździć do Wielkiej Brytanii! W jednym z polskich zamków często organizuje się pobyt w Hogwarcie, a koloniści zostają swoimi ulubionymi bohaterami.

Nieliczne biura podróży proponują eskapady do punków, w których kręcono popularne filmy. Daje to opcję poczuć się znany aktor. Zwiedzać można również apartamenty i domy sławnych artystów - pisarzy, plastyków, reżyserów. Czasem ich mieszkania stają się wystawami, a czasem pozostają niezmienione.

Turystyka popkulturowa daje nam wiele pomysłów. Warto kiedyś wybrać się na taką wycieczkę i odkryć nowe, niezapomniane doświadczenia.