Ciekawe rozwiązania noclegowe rodem z Japonii

Szybko dokonujący się rozkwit nowoczesnych technologii gwarantuje nam szeroki wybór rozwiązań w wielu obszarach życia. Zmiany nie omijają też sektora turystycznego. Operatorzy hoteli powinni podążać z duchem czasu, by zachować pozycję rynkową. Jak zapatrujesz się na nocleg w kapsule?
Nowoczesne metody w branży hotelarskiej
Choć niejednej osobie kabiny do spania, zamiast tradycyjnego pomieszczenia zapewne jawią się jako fantazyjna wizja, to tego typu rozwiązania są coraz bardziej popularne. Osób gotowych do wypróbowania takiej propozycji nie brakuje. Jeżeli interesuje Cię hotel kapsułowy w Polsce, można taki znaleźć w różnych lokalizacjach naszego państwa. Naczelną ideą przyświecającą tej metodzie, jest wydajne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Obiekt kapsułowy. Co to takiego?
Wyjaśnijmy więc, co dokładnie oznaczają hotele kapsułowe. Są to obiekty, w których tradycyjny pokój zastąpiony jest zamkniętymi kapsułami. Z reguły mieści się w nich wyłącznie materac do spania, a niekiedy radio i telewizor. Taka koncepcja wywodzi się z Japonii. W kraju tym pierwszy taki obiekt założono w 1979 roku. Obecnie koncepcja ta upowszechniana staje się w wielu krajach zachodnich, także w Polsce.
Wybrane hotele kapsułowe cechują się dość zróżnicowanym poziomem i udogodnieniami dostępnymi na miejscu. Ściany komór mogą być wykonane z wielu tworzyw, w tym z drewna, tworzyw sztucznych, bądź mogą być metalowe. Bagaż można natomiast zaś w odpowiednich szafkach bądź skrytkach.
Ile kosztuje nocleg w kapsule?
Z pewnością szerokie grono osób chciałoby wiedzieć, na jakim poziomie kształtują się ceny hoteli kapsułowych. Choć stanowią one nowoczesną alternatywę, to wydatek związany ze skorzystaniem z takiego miejsca noclegowego z reguły nie jest wygórowany. W Warszawie działają na przykład miejsca, w których kabiny noclegowe można wynająć w cenie zaczynającej się od ok. 50 zł za noc.
Należy jednak dodać, że cena noclegu w japońskim obiekcie z tej kategorii może być o wiele wyższa. Szczególnie w przypadku tematycznych hoteli z kapsułami. Wiele tego typu obiektów działa m. in. w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.