Czas na Jezioro Bystrzyckie

Wyprawa na którą wybraliśmy się ostatnimi czasy prowadziła do jednego z najpiękniejszych jezior na dolnym śląsku. Mowa tutaj oczywiście o jeziorze Bystrzyckim, które otoczone jest wieloma atrakcjami – które znajdziecie poniżej.

Zacznijmy zatem od najnowszej atrakcji tego kompleksu. Jest to most nad jeziorem Bystrzyckim, zwany przez niektórych śpiewającym mostem. W nocnej scenerii mieni się on w wielu kolorach, co jest wspaniałym widokiem dla oczu. Dodatkowo, w zamontowanych na nim ławkach umiejscowione są przyciski które uruchamiają ciekawe dźwięki przyrody.

Kolejną konstrukcją jest niewiele starszy hotel Maria Antonina, w którym oprócz miłego noclegu można wypożyczyć różne sprzęty wodne, takie jak kajaki, rowery wodne, lub wypłynąć w rejs statkiem. Natomiast po wszystkim można śmiało rozłożyć się na plaży, lub popływać w jeziorze. Dodatkowo w wyższej jego części dzieci mogą skorzystać z dość rozbudowanego parku linowego.

Przedostatnią atrakcją o której wspomnimy jest zapora wodna w Zagórzu Śląskim. Zbudowana została w 1917 roku. Została wykonana w pełni z kamienia i zaprawy spajającej. Jej wysokość wynosi, aż 44 metry, a długość w górnej podstawy to 230 metrów. Tak okazała budowla musiała znaleźć się w naszym opisie.

Ostatnią atrakcją jaką możemy spotkać w tym majestatycznym miejscu są ruiny zamku Grodno. Historia zamku jest bardzo rozbudowana, dlatego zachęcamy do jego odwiedzin i posłuchania miejscowego przewodnika. Budowla stoi na szczycie góry na wysokości 450 metrów nad poziomem morza. Dzięki temu stojąc na szczycie można oglądać wiele przepięknych miejsc.

Tymi kilkoma atrakcjami kończymy naszą podróż. Oczywiście sprawdźcie sami sprawdźcie te zjawiskowe góry. Dajcie nam koniecznie znać jak Wam się podobało, a także jakie jeszcze ciekawe miejsca odkryliście.

PS: Wracając koło rzeki Walimka, koniecznie wstąpcie do piekarni znajdującej się na zakręcie. Pieką tam wyborne chleby które na pewno zasmakują każdemu :)