Zwiedzanie zimnych krain

Na Ziemi można znaleźć mnóstwo lokacji znanych nam z seriali lub powieści. Niektóre jednak są mniej modne - nie wszędzie świeci jasne słońce, a pogoda rozpieszcza. Warto spróbować nowych rzeczy i wyruszyć na zimową północ, aby poczuć nastrój ukochanych historii.

Polecamy odwiedzić na przykład Roslyn - czyli miejscowość, gdzie nakręcono modny serial „Przystanek Alaska”. Co prawda nie leży w tym stanie, ale i tak jest tam zimno. Szczęśliwie to nie musi stanowić przeszkody - grzejniki energooszczędne są na wyposażeniu w każdym hostelu, a na spacer wystarczy cieplej się ubrać.

A gdyby tak Himalaje, które opisuje J. Verne w książce „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”? Och, tam to jest zimno! Zwłaszcza, gdy planuje się wyprawę w wyższe partie. Jasna sprawa, w namiocie raczej nie pojawi się energooszczędny grzejnik, aczkolwiek z pewnością istnieją przenośne wersje. Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii mogą się przydać w mniej dzikich miejscach, w których nie ma potrzeby wszystkich swoich rzeczy taszczyć ze sobą. A jeżeli myślicie jedynie o urlopie u stóp tych majestatycznych szczytów - to zdecydowanie nie potrzebujecie obawiać się zimna, gdyż właściciel hostelu z pewnością wyposażył go w grzejniki energooszczędne. Pomimo to właściwe ubrania na taki wyjazd jest obowiązkiem, gdyż w końcu nadejdzie chwila, aby porzucić przytulny hostel i grzejniki elektryczne, klik klik, żeby widzieć te krajobrazy, które mógł podziwiać bohater książki.

Dla ludzi, które wolą nieustanny ruch, doskonałym pomysłem jest przejażdżka koleją transsyberyjską - ta kolej można znaleźć w różnych historiach. Wagony są ciepłe (grzejniki energooszczędne, w niektórych wręcz estetyczne kominki), więc nie zagraża nam wychłodzenie, a dziki widok zza szyby pociągu może rzeczywiście zachwycić. W dodatku - czy istnieje inna opcja, by zauważyć tak wielki kawałek Ziemi w ramach pojedynczej podróży?

Lodowate tereny nie muszą być straszne. Nawet odwrotnie, mogą być wyjątkowo przyjazne, gdy zadbamy o odpowiedni ubiór i grzejniki energooszczędne w hostelach. A widoki znane z powieści i seriali fajnie jest zobaczyć na żywo.

A grzejniki, o których była mowa, kupisz m.in. tu, ale nie tylko.