Dodatkowe koszty przy urlopie

Warto pamiętać, że przy każdym urlopie, czekają nas dodatkowe koszty, które bardzo często pomijamy w planowaniu, a których ciężko nie ponieść. Są to koszty, które ponosimy na lotnisku, czy też w samolocie. Doskonale wiemy, że na pokład samolotu nie możemy wejść z wodą zakupioną przed kontrolą bezpieczeństwa.

 

Oczywiście wodę, czy też inny napój możemy kupić już na strefie bezcłowej, ale tam ceny takich produktów są niestety bardzo wysokie i za małą butelkę wody trzeba zapłacić nawet koło 7 złotych. Bardzo drogie są też wszystkie przekąski. Warto więc mieć to na uwadze kiedy wybieramy się na wakacje.

 

Jeżeli mamy krótki lot, to na spokojnie możemy wytrzymać bez jedzenia, ale przy dłuższych trasach może to być frustrujące. Często zwykła kanapka na lotnisku, czy w samolocie może kosztować tyle co jedno danie w restauracji. Jeżeli nie uwzględnimy tego w naszych wydatkach, to może się okazać, że na wakacyjne szaleństwa mamy zdecydowanie mniej pieniędzy niż zakładaliśmy, a nie po to jedziemy na wakacje, żeby sobie wszystko wyliczać.

Tags: