Przygotowanie auta przed feriami zimowymi – nie zapominajmy o tym

na ferie samochodem

Zawsze jak wybieramy się na urlop, musimy to uprzednio zaplanować. Ogromnie ważny jest miejsce naszego wyjazdu - dzięki temu ustalimy którym środkiem lokomocji jesteśmy w stanie się tam dostać jak i co spakować. Jeżeli zadecydujemy, że pojedziemy własnym autem, to wiemy, że jesteśmy w stanie spakować torby bez limitu wagowego - ale też bez przesady.

Przed każdym takowym wyjazdem niesłychanie kluczowe jest, aby zrobić listę rzeczy do zabrania. Jest to niebywale ważne, gdyż to, że jedziemy własnym transportem nie oznacza, że mamy spakować wszystko co nam tylko przyjdzie do głowy. Wskazane jest w takim przypadku odpowiednio przemyśleć listę jak i spakować jedynie te przedmioty, jakie naprawdę są nam potrzebne.

Nadzwyczaj istotne wydaje się też to, żebyśmy poprawnie przyszykowali nasz samochód do podróży. Wskazane jest więc przed feriami, udać się do sprawdzonego warsztatu, oraz sprawdzić, czy całokształt jest w porządku. Powinno się to zdziałać odpowiednio wcześnie, żeby w razie czego mieć czas na naprawę przed wyjazdem. Jest to niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa, ale też dla udanego urlopu. Nie ma bowiem nic straszniejszego niż nieplanowane wydarzenie, jakie potrafi nam zepsuć wakacje.

Wyjazd taki powinno się także zaplanować w kwestii trasy, którą wyznaczymy, a także jak się podzielimy - czy będzie 1 prowadzący, czy będziemy jechać na zamiany. Jeżeli wytypujemy tę drugą alternatywę to dobrze jest też pomyśleć, gdzie prowadzący mogą się zamienić. Możemy też oczywiście zaplanować przerwy, korzystając z tego że podróżujemy własnym autem oraz odwiedzić przy okazji miejsca, jakie będziemy mijać.