Zwiedzamy południową Polskę – góry

Rewir południowej Polski jest szczególnie atrakcyjny dla turystów. Każdego roku w górskie krainy Polski wybierają się setki wędrowców.

W pewnych sytuacjach muszą oni pokonać dystans kilkuset kilometrów. Jednak to nie staje na zagwozdce, aby wybrać się w wymarzone miejsce

. Skoncentrujmy się choćby na Zakopanym. Jest to niesłychanie czarujące miejsce, w którym każdy z nas odnajdzie dla siebie coś interesującego. Rozpocznijmy od kwestii najważniejszej - tanie noclegi. Najważniejszej, bowiem nikt z nas nie zdecyduje się na wyjazd w góry, bez wcześniejszej rezerwacji punktu noclegowego. W tym wypadku na turystów czeka wiele wolnych miejsc. Pod jednym warunkiem. Powinniśmy z nieco pokaźniejszym wyprzedzeniem odnaleźć najlepszą dla nas kwaterę. Wszystko po to, aby następnie nie okazało się, że nie mamy gdzie przenocować w trakcie tygodniowego lub nawet dłuższego urlopu.

 

Serce południowej turystyki – Zakopane

 

Zakopane to niewątpliwie jedno w największym stopniu popularnych lokalnych miast. Każdego roku odwiedza je setki, a nawet tysiące wędrowców. Odnajdują oni tam niedrogie noclegi. Baza hotelarska jest dość mocno rozwijana. Jednak, w całym mieście, jak i w okolicach powstają, coraz to nowsze tanie noclegi. Wolno wypożyczyć pokój w elitarnym hotelu, a też w ośrodku wczasowym, schronisku młodzieżowym, czy także na polu namiotowym (w tym przypadku będzie to już miejsce pod namiot, a nie pokój). Zatem wachlarz dyspozycji jest de facto rozbudowany.

 

Każdy z nas ma inne skłonności. Jeden ubóstwia blichtr, drugiemu wystarczy niewyszukany pokoik z małą szafką, łóżkiem oraz telewizorem. Inny turysta będzie nieprawidłowo się czuł w takich warunkach. Wiele zależy przede wszystkim od stanu portfela. Nikomu nie wolno zarzucić próżności w tym przypadku.

 

Nocowanie w Zakopanem

 

Noclegi to jedno z częściej wyszukiwanych haseł przy pomocy Google w okresie letnich wakacji czy także mroźnej zimy. W odróżnieniu od miejscowości morskich, w których sezon turystyczny jest wyłącznie raz w roku, w górach sprawa wystarczy inaczej. Turyści napływają w góry również latem jak oraz zimą. W słoneczne, letnie dni nadają się do wyżynnych wędrówek i zabaw na ożywczym powietrzu. Natomiast zimne dni, w jakich okolica objęta jest grubą powłoką białego puchu nadają się bezbłędnie do uprawiania różnorodnego rodzaju sportów zimowych - jazda na nartach, na desce snowboardowej lub saneczkarstwo. Większość budynków z bazy noclegowej ma właściwą lokalizację. To pozwala na manewrowanie wędrowcom wśród wszystkich atrakcji, jakie na nich oczekują. Niewątpliwie wolno odszukać nocleg oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od punktu docelowego.