Zjednoczone Emiraty Arabskie – czy warto?

Dubaj

Zjednoczone Emiraty Arabskie – wydają się mocno ekskluzywnym kierunkiem wakacyjnym. W praktyce jest to jednak destynacja niewiele droższa niż takie np. Wyspy Kanaryjskie. Niemniej jednak, jadąc na wycieczkę zorganizowaną do hotelu na dwa tygodnie, trzeba zainwestować około 10 tysięcy złotych. Czy warto?

Moim zdaniem zdecydowanie. Nie ukrywajmy, kierunki takie jak Egipt czy Turcja są spalone i choć można tam pojechać za półdarmo, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie nawet takich wakacji rozważał. Dlatego też, jeśli chcemy „liznąć” kultury arabskiej, zostają nam tak na dobrą sprawę Emiraty. Jest tam super bezpiecznie i relatywnie tanio.

Oczywiście nie mówię tu o życiu w tym miejscu na stałe. W Emiratach nie ma podatków, ale za to życie kosztuje sporo – począwszy od wynajmu mieszkania na edukacji i opiece zdrowotnej skończywszy. Dla turystów jednak ceny nie są złe. Obserwacje pokazują, że w sklepie płacimy mniej więcej półtorej polskiej ceny. To całkiem nieźle, zwłaszcza jak się to porówna np. z Karaibami.

Mogą Was nurtować kwestie bezpieczeństwa. Jak wspomniano – w ZEA jest bardzo bezpiecznie. Turystyka to dla nich ważny element gospodarki (bo ropa się kończy) i naprawdę przykładają się do tego, by turyści mogli się tam czuć bezpiecznie.

No i przede wszystkim kwestia zwiedzania – Dubaj i Abu Dabi zapierają dech w piersiach. Warto również wybrać się na safari na pustynię. A dla osób lubiących adrenalinę – w dubajskim centrum handlowym można sobie popływać z rekinami. Albo pojeździć na nartach – serio :)

Jednym słowem – warto!