Hotele, do których można wybrać się z psem – kaprys, czy prawdziwa potrzeba naszych czasów?

W przeszłości zwierzęta domowe nie odgrywały tak dużej roli jak współcześnie. Obecnie traktuje się je jak najbliższą rodzinę, otulając je wyjątkową protekcją. Opiekunowie psów ofiarują im dużo uwagi, dobierają specjalne karmy, dużo większą uwagę przywiązują do opieki medycznej i wychowania. Przeobraziło się dodatkowo to, że częściej do miejsc użyteczności publicznej wybieramy się w towarzystwie ulubionych pupilów.

Gdzie możemy z łatwością wybrać się z podopiecznym?

Wraz z naturalną potrzebą – pojawiły się również rozwiązania usługowe. Istnieje coraz więcej restauracji czy knajp, do których zdołamy przybyć z psem. Istnieją wręcz miejsca dedykowane dla właścicieli czworonogów, gdzie mają oni możliwość spędzić razem kilka chwil. W coraz szerszej liczbie lokali jesteśmy w stanie ujrzeć miseczkę z wodą, czy rozłożony ręcznik dla psa.

A jak w kwestii wyjazdów?

Sprawa dotyczy także wyjazdów. Coraz większa ilość miejsc pensjonatów oferuje usługi, dokąd możemy przybyć razem z czworonogiem i cieszyć się urlopem bez konieczności zostawienia go w mieszkaniu, czy pod opieką bliskich. Ważne jednakże, by w Twoim bagażu znalazła się apteczka dla psa, czy podobnie pozostałe przedmioty, które mogą być pomocne na wyciecze – np. miska dla psa turystyczna, którą możesz zakupić pod tym linkiem: https://www.doganica.com/miska-podrozna-dla-psa-beco-pets-zielona-L. O ile zamierzasz łazić w zalesionym terenie – obligatoryjną pozycją jest dodatkowo spray na kleszcze dla psa.

Jakie inne gadżety warto posiadać?

W ślad za tą potrzebą mnóstwo właścicieli firm podsuwa szerokie spektrum specjalnych produktów dedykowanych zwierzakom i ich właścicielom. Mowa tu zarówno o sprzętach do zasadniczego wykorzystania jak np. miska spowalniają jedzenie, obroże, czy posłania, ale również do higieny  - jak np. szczotka dla psa ezzygroom. Popularna wśród produktów jest spirulina dla psa, którą możesz kupić w tym sklepie: https://www.doganica.com/spirulina-pokusa-raw-diet-line-250-g – ta wyposażona w mikroelementy esencja – zagwarantuje naszemu podopiecznemu gładką szczecinę i zdrową kondycję skóry.

Pamiętaj, by zadbać również o kondycję swojego zwierzaka

Ostatnią – ale bardzo ważką kwestią jest kondycja i zdrowie kochanego pupila. W tym przypadku ważne, by robić analizy krwi, dbać o stałe odwiedziny u specjalisty, i zaopiekować się o stosowną higienę - jak kąpiel, czesanie, czy odkażanie małżowin usznych. Tu najlepszym sposobem będą płyn do czyszczenia uszu, szczoteczki, czy szampony dedykowane psom.