Co warto mieć ze sobą, gdy podróżujesz w Covidzie?

Wirus. Niesamowicie znane sformułowanie mijających tygodni. Słyszymy je z każdej strony – w mediach, na ulicy, czy biurze. Choć przystosowaliśmy się do bytowania w nowych dla nas warunkach –  a nikogo nie zaskakuje wszechobecność masek, nadal są jednak sfery, w jakich przebierając nogami, czekamy na powrót do normalności. Takim zagadnieniem pozostają turystyczne eskapady.

Nie ma jakiegoś zmartwienia, gdy wybieramy się na wczasy w naszym kraju. Kłopot pojawia się wtenczas, gdy fantazjujemy o wyprawie za granicę własnego państwa. Sporo Państw niezbyt chętnie wprowadza przyjezdnych na swój obszar, w innych –  mają zastosowanie przynajmniej pewne obostrzenia. Właściwie w każdym kraju oczywistą kwestią jest posiadanie masek w publicznych miejscach, a czasem także zaopatrzenie się w rękawice nitrylowe. Jednakże, żeby w ogóle przekroczyć granicę Niemiec, Hiszpanii, czy Włoch – jesteśmy zmuszeni zamówić test na grypę, lub odbyć dwutygodniową kwarantannę. Czasami niezbędne są obie opcje równocześnie, a same pomiary należy powtarzać dwa razy.

Będąc już na miejscu docelowym, wizytując piękne miasta, bardzo często mamy do czynienia z ogłoszeniami na sklepach, ścianach, słupach – informującymi nas o stanie zagrożenia i królującymi w związku z tym zasadami. „Noś maseczkę”, ”włóż rękawice lateksowe”, „zachowaj odległość dwa metry” – podobne sformułowania towarzyszą nam prawie na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że twórcy wyzyskując wyśmienity dla nich czas, prześcigają się w wymyślaniu projektów różnokolorowych maseczek. Nie dotyczy to zresztą jedynie masek. W sklepach do kupienia są nie jedynie rękawice białe, czy fioletowe modele, ale także coraz bardziej popularne rękawice czarne.

Wypoczywając na urlopie, często przebywamy w lokalizacjach, gdzie możemy natknąć się na krocie rożnych osób. Konsumowanie dań w regionalnych barach, odwiedzanie kościołów, pobyt na plaży, korzystanie zmiejscowych atrakcji –  to wszystko, skutkuje tym, że narażamy się na prawdopodobne niebezpieczeństwo z większym natężeniem niż w powszednim funkcjonowaniu. Nadzwyczaj ważkie jest to, by ochraniać siebie i swych krewnych i korzystać z stosownych jednorazowych materiałów zabezpieczających. Należy nosić m. in. nitrylowe rękawiczki – jakie warto ubrać, gdy dotykamy jedzenie na targowiskach, czy zakupujemy upominki dla bliskich. Doczytaj: https://www.skamex.com.pl/oferta/rekawice/diagnostyczne/nitrylowe

I choć nie mamy pewności, ile czasu takie akcesoria będą jeszcze nam towarzyszyć – trzeba mieć przytomność, że noszenie masek, czy zaopatrzenie się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe, chroni nas przed chorobą i działa w ten sposób, że czujemy się bardziej bezpieczni.