Podróż na własną rękę – koniecznie z mapą

Kiedy planujemy wyjazd na wakacje na własną rękę, to warto pamiętać o zabraniu ze sobą mapy i ewentualnie przewodnika. Oczywiście wiadomo, że każdy obecnie ma w telefonie internet, ale musimy pamiętać o tym, że różnie z tym bywa kiedy przebywamy za granicą. Natomiast mapa – o ile oczywiście jest w miarę aktualna, zawsze nam pomoże.

 

Co więcej, wtedy wyglądamy jak prawdziwi turyści. Na mapie często też mamy zaznaczone ważne miejsca w konkretnym mieście więc będziemy mieli dodatkowo podpowiedź co można zwiedzić. Zawsze też wygodniej korzysta się z mapy papierowej, ponieważ można na niej zobaczyć całe miasto, na telefonie cała mapa w odpowiedniej wielkości niestety nam się nie zmieści.

 

Oczywiście mapa w telefonie ma tą przewagę, że możemy ją mocno powiększać, co daje przewagę nad mapami tradycyjnymi. Te internetowe są też zazwyczaj bardziej aktualne. Natomiast czasami dobrze jest się zgubić w obcym mieście, bo możemy wtedy trafić w takie miejsca, w które normalnie byśmy się nie wybrali.

 

Warto też mieć ze sobą jakiś przewodnik, ponieważ jest tam dużo ciekawych informacji. Są tam również opisane miejsca, które warto odwiedzić. Możemy też się dowiedzieć czegoś więcej na przykład na temat zabytków, które oglądamy. Najważniejsze jednak jest to, żeby na wakacjach odpocząć i świetnie się bawić, reszta to już dodatki.