Nieoczywiste rzeczy, które są przydatne w podróży

Jedną z takich rzeczy jest alkomat bezustnikowy. Przydaje się zwłaszcza, gdy podróżujemy samochodem, a jednocześnie lubimy wypić wino do obiadu albo zaszaleć na imprezie. W temacie imprez: przydatne są też zatyczki do uszu dla dzieci i dorosłych. Ale nie tylko dla imprezowiczów. Mogą uratować życie na polu namiotowym albo w hotelu o cienkich ścianach. A jak pod namiot – olejek na komary. Bez tego nie ma sensu wychodzić z domu.

Bandaż elastyczny powinien być na wyposażeniu każdej apteczki, ale warto o nim wspomnieć, bo może się przydać też jako bluzka (jak się dobrze owinąć....), linka czy łata do naprawiania odzieży. No i oczywiście można użyć go do opatrywania ran. Warto też mieć rękawiczki medyczne. Przydadzą się nie tylko przy udzielaniu pierwszej pomocy, ale w jakichś wyjątkowo niehigienicznych warunkach.

Zobacz też - https://apteczka24.pl/philips-150w-lampa-lecznicza-sollux-podczerwien-3001-momert,id9985.html

Alkomat bezustnikowy to jedno, ale warto spakować też kubek termiczny ze słomką – niezależnie, czy jedziemy w ciepłe kraje, czy będziemy marznąć. Własny napój o właściwej temperaturze może być na wagę złota, nawet gdy nie zawiera alkohol u (choć wtedy też). No i tak samo jak rękawiczki medyczne – w skrajnie niehigienicznych warunkach lepiej pić z własnego naczynia.

Na koniec całkowita fanaberia – opaska monitorująca aktywność, więcej informacji. Fajnie mierzyć kroki i sprawdzać na bieżąco puls, ale takie opaski przydają się z innych powodów. Wiele z nich ma dodatkowe, przydatne funkcje – wyświetlają na przykład informacje o pogodzie albo pomagają znaleźć telefon. A w obcym miejscu może to naprawdę ułatwić życie.