Mieszkanie podróznika - inspiracje

Urządzając mieszkanie, zwykle chcemy, by mówiło coś o nas samych. Dlatego wieszamy na ścianach rodzinne zdjęcia, eksponujemy książki i tak dalej. Takie elementy sprawiają, że mieszkanie ma niepowtarzalny klimat, a my czujemy się w nim u siebie. To szczególnie ważne w przypadku podróżników, którzy większość czasu spędzają jednak z daleka od domu – jak powinni urządzić mieszkanie, by czuć się w nim dobrze i nie zapominać o swojej pasji?

  Najprostszy pomysł to mapy zamiast obrazów. Mapy świata, kontynentów czy państw – to już zależy od was. Mogą to być mapy współczesne albo przedruk historycznych wydań. Warto je oprawić, przynajmniej w antyramę. A jeszcze lepiej dobrać pasującą profesjonalną ramę do obrazów.

Niektórzy decydują się na namalowanie konturów kontynentów na ścianie – tworząc w ten sposób swoistą fototapetę. To też bardzo dobry pomysł. Można również pomyśleć o mapie, na której zaznacza się odwiedzone kraje lub miejsce.  Może to być zdrapka – po każdej podróży odsłania się kolejny fragment, ale można skorzystać z też ładny pinezek czy po prostu kolorować odwiedzone miejsce.

Fajnym pomysłem jest zakup zegarów, które stylistyką przypominają kompasy i inne urządzenia nawigacyjne. A jeśli podróżujecie w jeden konkretny pomysł – to pomyślcie tez o wykorzystywaniu motywu waszego ulubionego środka transportu. Kanapa, która przypomina siedzenia w pociągu? Czemu nie! Koło rowerowe jako zegar? Świetna opcja!

Możliwości jest bardzo dużo, trzeba tylko pozwolić wyobraźni płynąć swobodnie. Do dzieła!