Jedzenie na eskapadę autem – co zabrać w daleką drogę?

Planując daleką podróż, a zarazem nie chcąc co chwilę kupować jedzenia w okolicznych restauracjach, czy po prostu zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy - trzeba przemyśleć co na ząb można zabrać ze sobą w trasę. Zobacz pomysły na smaczne przekąski!

 

O jakich kwestiach należy pamiętać?

 

Kiedy dobierasz pożywienie, jakie zabierzesz ze sobą w trasę musisz pamiętać, że dobrze, aby było ono skondensowane, mało brudzące oraz bez skłonności do rozpadania się czy zbytniego rozklejania się. Ma być łatwe w zjedzeniu nawet w polowych okolicznościach.

 

Jeśli masz taką możliwość, postaraj się zjeść większe śniadanie w domu.

 

Garść pomysłów na przekąski oraz z czego zrezygnować

 

Zwykle najlepszym pomysłem jest wzięcie ze sobą warzyw oraz owoców. Jednakże lepiej będzie unikać śliwek, bo mogą one powodować wzdęcia. Słodzone napoje gazowane nie zgaszą Twojego pragnienia. Lepiej weź ze sobą dużą ilość wody mineralnej. Należyte nawodnienie jest ważne w długiej trasie, a woda będzie użyteczna także do przemycia dłoni, jeśli nie ma innej możliwości.

 

Do termosu wlej ulubioną kawę czy owocową herbatę. Szczególnie jeżeli podróżujesz w środku zimy.

 

Orzechy, jabłka i wafle ryżowe będą trafionymi przekąskami na drogę. Włóż wszystko do plastikowych pojemników lub worków strunowych.

 

Jeśli lubisz muesli, to również zabierz je z sobą w słoiku. Nie porzucaj pomysłu zwyczajnych kanapek. Zrób je sobie na przykład z pasztetem.

 

Na obiad przyrządź sobie w trasę potrawę, która będzie apetyczna także na zimno. Może to być choćby ryż z warzywami, ugotowana fasolka szparagowa lub sałatka z sycącymi składnikami.

 

Użyteczne będą też w drodze plastikowe sztućce i wilgotne chusteczki, którymi przetrzesz klejące ręce.

 

Podczas obmyślania indywidualnego, wycieczkowego menu, warto zwrócić uwagę na twoje żywieniowe gusta. Pozwoli to ochronić się od złego samopoczucia oraz delektować się smacznymi przekąskami na trasie. Udanej podróży i smacznego!